Відкритий лист президенту України

Президенту України

Порошенко П. О.

01220, м. Київ

вул. Шовковична 12

 

В І Д К Р И Т И Й  Л И С Т  П Р Е З И Д Е Н Т У  У К Р А Ї Н И

Шановний пане Президенте !

 

Звертаємося до , ВАС, як до гаранта Конституції , з приводу  дотримання принципів верховенства права, вимог Конституції та законів України,  керівництвом та посадовими особами центральних органів  державної влади, а саме керівництвом Держрибагентства України,  припинення свавілля та безладу у сфері охорони рибних та біоресурсів України, цілеспрямованого знищення рибних запасів, зловживань владою, заради незаконного отримання неправомірної вигоди та збагачення,  у наслідок  створення та реалізацій корупційних схем та злочинних намірів.

За інформацією,  отриманою від ПП «Ягуар 2005», яке на протязі тривалого часу, займається промисловим виловом риби,  на території Дністровського лиману, в Одеській області, керівництво управління Держрибагентства України в Одеській області, за підтримки керівництва Держрибагентства України,  розробило та реалізувало цілої низки протиправних  схем  щодо цілодобового вилову живих  водних біоресурсів,  на  водоймах Одеської області.

Такі протиправні дії,  приведуть до знищення охороняємих живих водних біоресурсів,  у наслідок чого  існує реальна загроза  продовольчій безпеці України.

Браконьєрський вилов  риби та інших живих водних біоресурсів у промислових об’ємах,  здійснюється у прибережно захисних смугах Чорного моря, річок та лиманів навіть під час нересту риби,  під контролем рибного патруля, здійснюється вилов Червонокнижних видів риб, а саме осетрових видів,  риби та інших живих водних біоресурсів.

За  браконьєрським виловом живих водних біоресурсів надзирають усі, правоохоронні органи,  а також органи з охорони природного середовища, державної прикордонної служби, військової прокуратури та навіть СБУ.

Представники кожного із зазначених державних органів центральної влади отримують чималі незаконні прибутки від контролю за здійсненням браконьєрського вилову живих біоресурсів, без їхнього відома та згоди не один браконьєр,  не одна бригада не вийде на водойму, замість здійснення контролю за дотриманням законності у цієї галузі організована злочинні схема по знищенню рибних запасів України.

Багато чисельні звернення, громадських організацій та підприємств що здійснюють законну діяльність у сфері рибо добичі, які не в змозі конкурувати із браконьєрами,  з вимогами щодо негайного припинення протиправних дій у галузі рибоохорони не приводять до жодних результатів, окрім погроз та перевірок таких суб’єктів господарювання правоохоронними органами з метою припинення  направлення  скарг, а у разі незгоди припинення їх господарської діяльності тощо.

Під час нересту живих водних біоресурсів, ринки Одеської області запруд нені, як рибою та раками виловленими у прісноводних водоймах, так і забороненими до вилову, занесеними до Червоної книги різновиди осетровими  породами  риб,  виловленими  у Чорному морі.

Одну таку схему, було викрито представниками  кількох громадських організацій Одеської області,   протягом п’яти місяців вони намагаються припинити злочинну діяльність,  по знищенню живих рибних біоресурсів,  посадовими особами органів рибоохорони та представниками  інших правоохоронних органів,  що за законом повинні  здійснювати заходи по  регулюванню рибальства  та   охороні рибних запасів України,  та на справді вони займаються організацією незаконного вилову риби у будь яких водоймах та у будь який час,  з метою отримання неправомірної вигоди, як для себе особисто,  так і для керівників правоохоронних органів у яких вони працюють.

Представниками громадськості за допомоги юристів, було порушено більш ніж  сорок кримінальних справ у відношенні керівництва Держрибагентства України,  посадових осіб управління Держрибагентства України в Одеській області, посадових осіб УЗЕ  в Одеській області,  інших співробітників рибоохорони та національної поліції України.

На даний час, зазначені кримінальні провадження, не розслідуються, їх розгляд блокується керівником прокуратури Одеської області О. Жученком, який отримує частку від незаконного вилову та продажу живих водних біоресурсів.

Представниками ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману» та    ГО « Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню

корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту  основоположних прав громадян»  до центральних органів державної влади та керівництва правоохоронних органів держави,  було направлено більш ніж 120 звернень та скарг, з вимогою негайного припинення протиправних дій,  вчиняємих  керівництвом та  посадовими особами Держрибагентства України, в галузі охорони живих водних та біоресурсів, організації всебічного, об активного  та повного розслідування  кримінальних проваджень, за фактами скоєння протиправних дій, посадовими особами Держрибагентства України та посадовими особами правоохоронних органів тощо.
На деякі з них, відповіді взагалі не надходили, решта з них була переадресована до КМУ, Генеральної прокуратури України, МВС, НАБУ потім їх було пере направлено до обласних органів державної влади та правоохоронних органів, що діють за попередньої змови із посадовими особами Держрибагентства та отримують від них свою долю.

Близько десятка скарг, для вжиття відповідних заходів було пере направлено до КМУ, однак з боку цього органу жодних відповідних дій вчинено не було.

Жодних дієвих заходів, щодо припинення протиправних дій , а ні ГПУ, а ні КМУ, а ні НАБУ, а ні МВС  вжито не було, усі ці органи займаються грою у футбол, навіть наявність у діях зазначених у відкритому листі , посадових осіб доказів вчинення цілої низки протиправних дій, не привела до того що правоохоронні органи держави розпочали досудове розслідування та припинили протиправні дії, з їх боку не було здійснено жодного намагання, вчинити хоча б щось схоже на розслідування, вони роблять видимість того що нічого не відбувається, а на нажаль це зовсім не так.

Навіть заступник губернатора Одеської області, який у недавньому минулому очолював  Київську поліцію,  О. Терещук, приймає активну участь у корупційних схемах Рибного патруля та захищає інтереси злочинців.

Восени 2017 року, з метою припинення протиправних дій керівника управління Держрибагентства України в Одеській області С. Юрчука, щодо незаконного надання права вилову закидним неводом у Дністровському лимані браконьєрам із Укррибекспорту, керівниками підприємств з рибо добичі, до Президента направлялося колективне звернення, підписане більш ніж 120 особами, однак жодної реакції на нього не відбулося.

За доволі короткий проміжок часу дане підприємство, незаконно виловило більше ніж 500 тонн карася, 30% від виловленого вони віддали С. Юрчуку, за право на безконтрольний промисловий вилов риби закидним неводом у Дністровському лимані.

До цього підприємство Укррибекспорт, на протязі тривалого часу займалось промисловим виловом риби, закидним неводом без будь – якого дозвільного документу, за це вони віддавали С. Юрчуку 50% від вилову, разом із браконьєрами у лодкі постійно їздив рибінспектор, який вів облік виловленої риби.

На даний час, незаконний вилов риби закидним неводом у Дністровському лимані здійснює інша злочинна група, яка працює на тих же самих умовах,  на яких до цього працювали браконьєри з Укррибекспорту.

Громадськими організаціями,  тільки у 2018 році,  до Гаранта Конституції, було направлено більше п’яти звернень, з приводу незаконного позбавлення  права на промисловий вилов риби закидним неводом, традиційного користувача, а саме ПП «Ягуар 2005»  та з вимогою  негайного припинення протиправних дій скоєних  посадовими особами правоохоронних органів у сфері регулювання рибальства.

Однак жодних реальних результатів ці звернення не принесли,  починаючи з жовтня 2017 року по березень 2018 року суб’єкти господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері рибо добичі  з метою захисту своїх прав, свобод та інтересів п ять раз проводили безстрокові мирні акції біля Одеської державної обласної адміністрації, прокуратури Одеської області, здійснювали піші ходи по пішохідних переходах по вулиці Пушкінській та  трасі Одеса – КиЇв, з частковим перекриттям руху транспорту.

Було проведено кілька круглих столів та прес-конференцій, з приводу висвітлення протиправних дій вчинених посадовими особами Держрибагентства у ЗМІ.

На даний час, службове розслідування щодо начальника управління Держрибагентства України в Одеській області С. Юрчука, розпочате на вимогу вище зазначених громадських організацій, яке проводить Держрибагентство України триває більш ніж чотири місяці, жодних результатів воно не принесло, скільки ще потрібно часу, щоб прийняти рішення та звільнити корупціонера С. Юрчука, який протягом усього часу, з моменту призначення на посаду начальника управління Держрибагентства України в Одеській області, займається протиправною діяльністю та втілює у життя корупційні схеми,  направленні на знищення живих водних та біоресурсів Украйни, з метою отримання неправомірної вигоди.

Навіть під час його відсторонення, усі інспектори рибоохорони продовжують збирати кошти з браконьєрів для С. Юрчука.

Кілька разів незаконні накази, скасовувались спочатку самим С. Юрчуком,  ще один незаконний наказ був скасований  за скаргою ПП «Ягуар 2005» Держрибагентством України,  однак С. Юрчук вступивши у злочинну змову, з метою отримання неправомірної вигоди,  діючи в інтересах браконьєрів із ПП Укррибекспорту  знову  видає злочинного наказу яким цілком безпідставно позбавляє права на вилов ПП «Ягуар 2005» та у чергове надає такого права браконьєрам.

Однак останнього разу злочинний наказ був виданий та підписаний за вказівки С.Юрчука,  заступником начальника управління Держрибагентства України в Одеській області, О. Овласенком, який взагалі не мав права на підпис такого документу, оскільки у відповідності до його посадової інструкції підписання наказів, якими надається право на здійснення промислового вилову риби до його повноважень не входить.

Посадові особи ПП Укррибекспорту,  самочинно зайняли  частку прибережно-захисної смуги на березі Дністровського лиману, без отримання будь-якого дозволу  прокопали судохідний канал, який використовують з метою реалізації своїх злочинних намірів направлених на отримання неправомірної вигоди від браконьєрських дій тощо.

Земельна ділянка, яку незаконно використовують браконьєри, для здійснення господарської діяльності належить приватній особі,    її надали для будування та обслуговування житлового будинку,  відомостей про належність ПП Укррибекспорту, земельної ділянки з відповідних цільовим призначенням, а також нежитлових споруд  комерційного призначення   та причалу у реєстрі не міститься.

Пісок отриманий під час проведення будівельних робіт був  проданий тими ж самими особами із ПП Укррибекспорту.

Зокрема засновником даного підприємства є екс-депутат Одеської міської ради С. Стас, його  дружина працює суддею адміністративного суду в Одесі, заробивши на браконьєрському вилові риби та використувавши корупційні зв’язки та знайомства  він знову став держслужбовцем, на цей раз у Києві.

Ще один із кураторів, цього корупційного проекту є колишній начальник обласного управління Держрибоохорони С. Герасименко.

Використовуючи досвід отриманий під час роботи на держслужбі в органах рибоохорони  та корупційні зв’язки у правоохоронних органах, дана злочинна група, тривалий час займається знищенням рибних запасів України, сфера її впливу розповсюджується  не тільки на території Дністровського лиману, але й на Чорне море.

Користуючись корупційними зв’язками, злочинна група С. Юрчука, С. Герасименка та С. Стаса,  самочинно захопили земельну ділянку на узбережжі Чорного моря у прибережно-захисній смузі, поблизу курорту Сергіївка, прокопали канал між Будацьким лиманом та Чорним морем, з метою здійснення незаконно вилову креветки та кефалевих задля особистого збагачення.

Вище вказані особи,  з метою отримання неправомірної вигоди,  виходять в акваторію Чорного моря,  де практично кожного дня здійснюють незаконний вилов рапана з використанням водолазів та спеціальних технічних засобів, крім цього браконьєри самочинно встановили ставникового неводу,  у прибережній частині Чорного моря, без будь-якого дозвільного документу,  наявності зареєстрованого причалу, рибоприймального пункту та  оформлених працівників.

Сини С. Герасименка працюють у органах національної поліції та на постійній основі займаються вимаганням з браконьєрів неправомірної вигоди, за надання незаконного дозволу на вилов риби та раків, під час нересту у будь якій водоймі та у будь якій кількості, данні особи займаються вимаганням із рибаків що займаються промисловим ловом камбали у Чорному морі, з кожної лодки вони отримують більш ніж 50 тисяч гривень у місяць,

На даний час, промисловим ловом камбали в Одеській області, займається 50 бригад, корупціонери отримують що місяця 2.500.000 гривень.

Окрім браконьєрів кошти за незаконний збут риби збираються із кожного стола на ринку «Привоз» та інших ринків у місті Одесі, та районних центрах області.

До керівника Держрибагентства, керівниками громадських організацій починаючи з березня 2018 року було направлено біля десятка скарг з приводу вчинення протиправних дій його підлеглими та з вимогою негайного їх припинення ,однак й досі  керівництвом  цього органу не вжито жодного дієвого заходу щодо припинення протиправних дій та поновлення порушених прав то свобод ПП «Ягуар 2005».

На час відсторонення С. Юрчука  його обов’язки виконує О. Овласенко, який збирає кошти з браконьєрів та передає їх своєму керівнику.

Слідчі органи, у провадженні яких знаходяться данні кримінальні провадження, взагалі нічого не розслідують, що надасть можливості уникнути від кримінальної відповідальності особам, що вчинили цілої низки протиправних дій.

Усе це стало можливим через те, що С. Юрчук  є близьким другом прокурора Одеської області О. Жученка, який покриває протиправні дії свого друга та має міцні корупційні зв’язки і керівництвом Адміністрації Президента.

Вже після відсторонення С. Юрчука, посадові особи за особистим наказом останнього блокували роботу ПП «Ягуар 2005» й погрожували вбивством директору даного суб’єкта господарювання.

Окрім інспекторів Держрибагентства в зазначених замовних акціях приймали активну участь й співробітники УЗЕ в Одеській області, а також посадові особи Білгород – Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області.

Дані протиправні дії, тривають з початку призначення С. Юрчука на посаду начальника рибного патруля Одеської області,  вже другий рік поспіль, браконьєри отримують незаконний прибуток, а половину  віддають керівництву вищезазначених органів.

13.06.2018р., відбулося засідання Громадської ради при
Держрибагентстві   України, на якому було оголошено це проблемне питання та надано до огляду витяги із ЄРДРів,  на даному засіданні був присутній й голова Держрибагентства Я. Бєлов, який пообіцяв до кінця червня прийняти рішення з цього приводу.

Однак й голова Держрибагентства України є маріонеткою у чужій грі, усі кадрові та значущі питання вирішує його тесть, колишній співробітник спецслужб В. Шовковников, який реально керує центральним  органом рибоохорони  та отримує незаконні кошти за вирішення конкретних питань.

С.Юрчук також  належить до однієї із правлячих бізнес еліт та використовуючи корупційні зв’язки  які наявні навіть у Адміністрації Президенту, що надає можливості  подавляти  та блокувати усі спроби щодо розгляду іншими державними органами та інституціями  будь – яких питань пов’язаних з його протиправної діяльністю.

Навіть голова Держрибагентства,  з його кришею, у правоохоронних органах, розуміючи що від С. Юрчука проблеми можуть перейти й до нього, не в змозі нічого  зробити з  корупційним начальником рибного патруля Одеської області.

Аналогічна ситуація у системі рибоохорони склалася й у Херсонській, Миколаївській та Львівській областях.

Наслідком злочинної діяльності чиновників у галузі рибоохорони та регулювання рибальства є зникнення рибних запасів України вже найближчим часом.

       Злочинці продовжують вчиняти протиправні дії,  складається враження що керівництво  центральних органів державної   влади та  керівництво правоохоронних органів держави займаються особистим збагаченням та приховуванням злочинів тощо.

Данні тенденції носять   вибухонебезпечний характер, оскільки доведені до відчаю рибалки та члени їх сімей, що залишились без коштів для подальшого існування , збираються  їхати до Києва та починати безстроковий страйк, біля Адміністрації Президента, у разі невжиття останнім відповідних дій по припиненню злочинів  вчиняємих чиновниками Держрибагентства України.

Одночасно із відкритим листом до Гаранта Конституції, ми направляємо аналогічні відкриті листи й до керівництва усіх політичних сил України, з вимогою негайного припинення протиправних дій що мають катастрофічного характеру для народу України та продовольчої безпеки Держави.

Поки нечесні на руку чиновники знищують природні багатства,  належні  народові України, Держава потерпає від нестачі коштів, через те що мільйони гривень осідають у корумпованих представників державної влади.

Доволі грабувати народ України,  час боротись з корупцією не на словах а на діях, пора переходити від декларування боротьби із корупцією до конкретних послідовних дій,  з метою побудови міцної заможної Держави.

На підставі вище зазначеного, керуючись ст.. 3, 6, 8, 19, 40 Основного закону,

В И М А Г А Є М О :

 

  1. Негайно вжити заходів щодо припинення корупційних та протиправних дій вчиняємих керівництвом Держрибагентства України  сприяти проведенню повного, об’єктивного та всебічного   досудового розслідування у кримінальних провадженнях  внесених до ЄРДР за повідомленнями  ГО « Рибалки Дністра та Дністровського лиману» .
  2. У разі незадоволення наших законних вимог, будемо звертатись до усіх суб’єктів господарювання що займаються промисловим виловом риби в Україні, з метою організації та проведення всеукраїнської безстрокової  мирної акції «Стоп – Корупція», під стінами Адміністрації Президента,  направленої на припинення протиправних дій вчиняємих керівництвом та посадовими особами  Держрибагентства України

 

02.07.2018р.   ____________  І.Б. Назаров    перший заступник Голови

                                                     ГС «Національний рух «Воля народу»

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *