Відкритий лист Голові Верховної Ради України

                                        ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту основоположних прав громадян»
65042, м. Одеса, вул. Перший провулок 8 Березня будинок № 5,
тел.: 067 – 486 – 22 – 16,  код: 40187691

Вих № 0506                                                                       «07»   травня 2020.

                                                                 Голові Верховної Ради України
Д. Разумкову

Голові постійного  комітету ВРУ
з питань запобігання
і протидії корупції
м. Київ, вул. Банкова 6-8 5 під’їзд.    

 В І Д К Р И Т И Й  Л И С Т .

У зв’язку із багато чисельними зверненнями громадян,  що мешкають  у прибережних зонах Чорного моря, а також річок Дністер, Турунчук, Дунаю, Дністровського, Кучурганського лиманів, о. Сасик та інших водних об’єктів  розташованих на території  Одеської області,   скаргами керівників підприємств що здійснюють промисловий вилов живих водних біоресурсів на території Одеської області на безконтрольний та браконьєрський вилов живих водних біоресурсів у водоймах Одеської області та акваторії  Чорного  моря,    у наслідок бездіяльності та  впровадження  корупційних схем  керівництвом та  посадовими особами  правоохоронних органів   Одеської області  які в межах своєї  компетенції,  здійснюють контроль  за виловом живих водних біоресурсів, з метою запобігання та протидії корупції у сфері охорони живих рибних біоресурсів  України,  виявлення та припинення фактів браконьєрства збереження живих водних біоресурсів України,   14.04.2020р. на ім’я  Прокурора Одеської області   М. Віхоря,  Військового  прокурора   Південного регіону України  Сиводєда І.С,   Начальника ГУНП України   в Одеській області О. Беха,   Начальника управління   Держрибагентства   в Одеській області В. Чабану, а також Начальнику Південного регіонального Управління  ДПС України   Мулу С.А. ,  начальнику СБУ в Одеській області В. Харченку,   нами було направлено повідомлення про проведення безстрокових заходів направлених на виявлення та  припинення фактів браконьєрських дій а також зловживань владою посадовими особами що здійснюють контроль та регулювання у сфері охорони  живих водних ресурсів України.
Повідомлення містило вимогу щодо сприяння проведенню даних заходів, а також розробки спільного плану та забезпечення участі представників зазначених правоохоронних органів під час проведення безстрокових заходів організованих нашою громадською організацією. Всупереч цим вимогам, жоден із керівників зазначених у зверненні навіть не зателефонували нам та не запропонували своєї допомоги, що свідчить про існування корупційних схем з метою отримання неправомірної вигоди керівництвом  правоохоронних органів Одеської області у сфері контролю за виловом живих водних біоресурсів. Тільки керівництво СБУ в Одеській області відразу відгукнулося на нашу вимогу, у даний час між нашою організацією та представником СБУ в Одеській області налагоджено  тісні зв’язки та розробляється план взаємодії, інші керівники  проігнорували наші вимоги.
За  кілька років, боротьби із корупцією у сфері охорони живих водних біоресурсів,  за повідомленнями нашої громадської організації, правоохоронними органами було порушено біля 50 кримінальних справ у відношенні керівництва Держрибагентства в Одеській області та  Держрибагентства України, ГПУ до ЄРДР було внесено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення за ст.. 111 КК України, по факту здійснення керівництвом Держрибагентства України, Державної зради.
Завдяки зусиль кількох громадських організацій з посади начальника Рибного патрулю Одеської області був звільнений корупціонер та злочинець С.Юрчук, однак усі кримінальні справи відносно нього були закриті колишнім прокурором Одеської області О. Жученком. За-для збереження своєї кандидатури на посаді голови Держрибагентства України Я. Бєлов був змушений звільнити двох своїх заступників, однак  на даний час клан  Я. Бєлова відтиснув новий клан, який  очолює заступником міністра енергетики та захисту навколишнього середовища, в  Держрибагентстві його представником є М. Каменський,  який відповідає за «чорну касу» рибоохоронного органу.
Ще один корупціонер й досі займає посаду заступника начальника Рибного патруля Одеської області річ йде про О. Овласенка, котрий тривалий час виконував обов’язки начальника управління рибоохорони Одеської області та контролював браконьєрський вилов живих водних біоресурсів а також їх незаконну реалізацію, у наслідок протиправної діяльності О.  Овласенком було отримано мільйони  гривень. За його особистим підписом було створено СТРГ на Кучурганському, Хаджибеєвському та Сухому лиманах, а також продовжено строк дії СТРГ на о. Сасик. Китай , Кугурлуй  та Ялузі, це означає те що кілька кланів колишніх та діючих керівників Держрибагентства України та правоохоронних органів отримали у повне безоплатне користування усі живі водні ресурси,  які водяться у вищезазначених водоймах  з метою отримання неправомірної вигоди від їх вилову та повного знищення. За кожний підписаний О. Овласенком документ про створення СТРГ, особисто він отримав від 20 до 50 тисяч доларів США,  майже рік він виконував обов’язки начальника Рибного патруля Одеської області та відповідав за збір коштів від браконьєрського вилову живих водних біоресурсів, більше половини цих коштів залишилось у кишенях О. Овласенка.
Режим СТГ на Сухому  та Кучурганському лиманах було введено  для  підконтрольної О. Овласенком фірми, родом із Херсона звідки до Одеси приїхав і сам О. Овласенко, що надало можливості отримати сотні тисяч гривень від незаконного вилову живих водних біоресурсів на цих водоймах. Крім незаконного вилову рибних запасів на Кучурганському лимані О. Овласенком  та його спільниками,   за активної участі В. Зелінського,  був організований контрабандний трафік із сусідньої Молдови. Чорний рибоохоронець О. Овласенко постійно спілкується зі своїм колегою екс- начальником обласної рибоохорони перевертнем С. Герасименком, він часто буває у нього в дома де вони  за келихом віскі планують та погоджують  нові  брудні плани  щодо вимагання коштів з браконьєрів та втілення нових трапиків з організації вилову та реалізації живих водних біоресурсів на підконтрольній території   у промислових масштабах, з метою незаконного збагачення. Окрім О. Овласенка постійним відвідувачем  будинку перевертня  Герасименка – старшого є продажний поліцейський В. Зелінський, який постійно взаємодіє з більш досвідченим колегою – корупціонером у галузі вимивання коштів та організації браконьєрських схем. Окрім коштів, О. Овласенко заволодів великою кількістю знарядь лову  які витралюють його підлеглі.
Інспектори складають протоколи про знищення безхозних знарядь, а на справді їх продають браконьєрам,  більше половини із вилучених знарядь лову О. Овласенко передав у користування своєму колезі по справі В. Зелінському, з яким він постійно спілкується та погоджує дії по отриманню коштів з браконьєрів. Кожної неділі керівництво обласних управлінь Держрибоохорони  відвозить  кошти отриманих від  браконьєрського вилову та реалізації живих водних біоресурсів    керівництву Держрибагентства,   кожної неділі   до Києву відправляють сотні кілограмів осетрових, камбали, креветки, рапани, мідії, раків та чорної ікри.
Майже  усі відомості про вчинення   кримінальних правопорушень,  скоєних керівництвом Держрибагентства України та Держрибагентства України в Одеській області були внесені до ЄРДР за рішеннями суду, майже всі кримінальні провадження  на даний час, або не розслідуються взагалі, або закриті, кілька десятків кримінальних справ об’єднано в одне кримінальне провадження та закрито, у наслідок чого високопосадові особи що нанесли багатомільйонної шкоди Державі не були притягнені до кримінальної відповідальності, у тому числі й колишній голова Держрибагентства України В. Бєлов ,який на даний час продовжує контролювати корупційні схеми у рибодобувній галузі та отримує мільйони від  браконьєрського вилову живих водних біоресурсів, знищуючи рибні запаси України. Тільки  в Одеській області прибуток від браконьєрського видобутку та реалізації незаконно виловлених живих водних біоресурсів складає близько кількох мільйонів доларів США у місяць, усі ці кошти розподіляються між браконьєрами та представниками правоохоронних органів які кришують браконьєрський вилов живих водних біоресурсів знищуючи усе живе.
У 2019 році у прибережній частині Чорного моря,   було запроваджено   корупційні схеми  створені колишнім головою Держрибагентства України  Я.   Бєловим , під контролем начальника  Чорноморського басейнового управління  Держрибагентства України Є. Камінського,  що надало можливості  добути  майже 40 тисяч тон рапана, із них  незаконно було добуто близько  37 тисяч тон,  Державі було нанесено шкоди на мільярди гривень, за даними Державної    фіскальної служби України за 2019 рік  експорт  молюсків  з України, склав більше 11 тисяч тон, на суму 3.500.000 доларів США. За кожний незаконно видобутий кілограм рапана  тільки чиновники Держрибоохорони  отримали  по 2 гривні. Начальник рибного патрулю Чорного моря Є. Камінський також як й його колега  протягом двох років займається виловом живих водних біоресурсів  завдяки  створеному ним  режиму СТРГ , для підконтрольного йому підприємства,  яке займається браконьєрським виловом живих водних ресурсів  на узбережжі Чорного моря у заповідній зоні Каланчакській  затоці у Херсонській області. Під контролем інспекторів рибоохорони Чорного моря  кілька десятків бригад браконьєрів  на землях заповідного фонду у промислових масштабах добувають осетрові, камбалу- калкан, кефалеві, оселедець , рапани та  креветку. Браконьєри отримують 30 % від вилову,  основні доходи отримує Є. Камінський та члени його ОЗГ. Під час тільки одного рейду організованому Екологічною інспекцією України, уздовж узбережжя  Каланчакської затоки,  було витралено близько 100 пар ятерів   у яких знаходилось  біля тони  незаконно добутої креветки.  Ще кілька років й нерестилища осетрових залишаться без риби, що приведе до зникнення цінних порід риб занесених до Червоної книги. На ще одне підконтрольне Є.Камінському  підприємство  отримано дозвіл на  науковий вилов риби закидним неводом, сітками та ятерами, що надає можливості отримання неправомірної вигоди  у мільйони гривень, річ йде про ТОВ  «Бріг»., підконтрольне   ОЗГ  начальника  Чорноморського морського патрулю. Науковий вилов риби є  завуальованим різновидом браконьєрства, оскільки добуток ведеться у промислових масштабах,  жодного наукового співробітника на підприємствах що займаються науковим виловом не міститься   та не проводиться  й жодної наукової роботи або дослідження.
У 2019 році науковий невід був лише на підприємстві підконтрольному В. Зелінському, однак у 2020році Є. Камінський вирішив це питання на свою користь, бо науковий вилов надає можливості цілодобового  браконьєрського вилову живих водних біоресурсів, по факту знищення усього живого,   науковий промисел ведеться  навіть у нерестилищах та заповідному фонді, у наслідок чого власники фірм та керівництво Держрибоохорони швидко збагачуються та отримують надприбутки знищуючи при цьому маточне поголів’я риби.  Вилківський регіон не відстає від інших,  тільки у Вилково у 2020 році промисловим виловом рапана планують займатись більше ніж 200 бригад браконьєрів.
Десятки бригад займаються варварським знищенням червонокнижних осетрових,  сотні браконьєрів безбожно виловлюють камбалу, сома, кефалеві та оселедець. За сбір коштів з браконьєрів у Вилково відповідає відомий корупціонер та контрабандист   з часів СРСР І. Грама. Він обладнав прямо у приміщенні відділу Держрибоохорони у Вилково міні казино де грав з рибалками на кошти або осетрові та чорну ікру, ставки ставилися навіть на ще не спійману рибу, цей факт був виявлений під час однієї з перевірок, однак незмінний круп’є й досі в грі. Аналогічна ситуація відбувається й на Кінбурнській косі  там, також як й у Каланчаївській затоці під контролем керівництва Держрибоохорони,  у нерестилищі осетрових організований промисловий вилов цінних порід риби, камбали-калкан, Чорноморської акули, рапана, креветки. Декілька днів тому працівники СБУ та ДБР затримали  ведучого спеціаліста Чорноморського управління Держрибагентства  під час отримання  1.5 тисяч доларів США з рибалок за здійснення ними браконьєрського вилову живих водних біоресурсів. Це вже третє затримання посадовців рибоохорони Миколаївщини за три роки,  один із них навіть пірнув у воду із грошима отриманими за кришування браконьєрів, у 2017 році співробітники СБУ затримали начальника Миколаївського Рибного патруля   М.Синицю який організував схему по вимаганню грошей з рибалок. Трохи раніше 03.02.2020р. ДБР відкрило кримінальне провадження проти начальника Рибного патруля Запоріжської області Д.Чайки, за ознаками злочину передбаченого ч.2ст. 364 КК України.
Керівництвом Держрибагентства України організований промисловий вилов зараженої радіонуклідами риби у Чорнобильській зоні відчуження, та транспортування її до ринків Київу та Київської області. За даними фактами правоохоронними органами було порушено кілька кримінальних проваджень, але усі вони  за великі хабарі були закриті. Окрім рапана  керівництвом Держрибагентства України організовано кілька трафіків з незаконного  транспортування та  реалізації осетрових, чорної ікри,  камбали – калкан, креветки та раків. Транспортування здійснюється представниками правоохоронних органів, за що вони отримують свою долю від реалізації незаконно добутих живих водних біоресурсів, на ринках Києва, Одеси, Дніпра, Харькова та Львова.Особисту роль у корупційних схемах,  щодо отримання неправомірної вигоди від браконьєрського вилову  та реалізації живих водних біоресурсів  на території Чорного моря та водоймах Одеської області організованих керівництвом Нацполіції Одеської області  відіграє один із очільників водної поліції Одещини майор В. Зелінський, відомий  місцевим браконьєрам за прізвиськом Зеля.  Отримавши десятирічний досвід   у сфері охорони рибних запасів, ним створено кілька потужних підприємств, що займаються промисловим виловом риби на Дністровському лимані та р. Дунай. ТОВ «Кристал- Південь» зареєстрована у Овідіопольському районі,   базується у с. Маяки Біляєвського району  офіційно на ній працює 12 човнів, а не офіційно ще 20 браконьєрських бригад які кришує перевертень В. Зелінський. З кожного човна  корупціонер отримує 100 доларів США у неділю, під час нересту такса  зростає у двоє.
За схемою розробленою В. Зелінським на браконьєрські човни виписують підробні документи, дозвіл з одного човна  використовують ще на дві інші, у разі виникнення проблем  на місце подій виїжджають штатні юристи які постійно співпрацюють із В. Зелінським. На даний час водна поліція Одеської області контролює 90 % браконьєрського вилову раків  на Півдні України, крім того В. Зелінський отримує долю від осіб що займаються організацією рибальства  та організовують туристичні тури  уздовж р. Дністер, Турунчук та   Дунай. З кожного човна, щомісяця представник водної поліції отримує від 3500 до 5000 тисяч гривень, підприємці що займаються організацією морських прогулянок та рибальства щомісяця платять водній поліції від 5000 до 10000 тисяч гривень, залежно від розміру плавзасобу і кількості пасажирів. Ще одне підприємство з рибодобування з аналогічною назвою, підконтрольне функціонеру водної поліції В. Зелінському,   працює й на річці Дунай. Там на перевертня- поліцейського В. Зелінського працює до ста човнів, двадцять із яких цілодобово займається браконьєрським виловом осетрових та базуються на 24 кілометрі р. Дунай де знаходиться нерестилище Червонокнижних порід риби.  За право займатись виловом осетрових В. Зелінській  отримує 30% від виловленої риб та чорної ікри. 
Зі слів віруючих, що займаються виловом осетрових, В. Зелінський кожної неділі відправляє керівництву Нацполіції по десятку осетрів та білуг, а також по кілька кілограмів чорної ікри, крім осетрових В. Зелінський забезпечує керівництво що покриває його протиправну діяльність  й камбалою, оселедцем,  раками, рапанами,  та навіть креветками. Окрім двох підприємств на Дністровському лимані та р Дунай,  В.Зелінський разом із колишнім керівником Західно-Чорноморської рибоохорони, першим браконьєром та  відомим на Україні корупціонером С. Герасименком самочинно  захопили земельну ділянку площею близько    1 га, яка знаходиться на 2 кілометрі Лебедівської коси на узбережжі Чорного моря у заповідній зоні  та самочинно  побудували там рибоприймальний пункт на якому незаконно базується біля 30 плавзасобів, що займаються браконьєрським виловом рапана, камбали-калкан, креветки,  оселедця та кефалевих у промислових  масштабах. На даній самочинно захопленій земельній ділянці ведеться незаконне будівництво бази відпочинку, місцева влада на дані протиправні дії взагалі не реагує. Спонсором цього проекту виступив ще один відомий у Одесі корупціонер колишній депутат Одеської  міської ради І. Стас,  відомий Одеситам корупційними схемами з багатьма земельними ділянками які було незаконно передано крупним забудовникам, більше року І.Стас  очолив посаду начальника відділу капітального будівництва Південного командування міністерства оброни України, й відразу став фігурантом скандалів з незаконним продажем квартир  для воїнів АТО, по версії правоохоронців він незаконно заволодів кількома квартирами що призначались бійцям які захищали  Український народ на Донбасі.
Протягом тривалого часу І. Стас кришує та надає кошти на реалізацію  браконьєрських проектів по незаконному вилову живих водних біоресурсів на Півдні Одеської області. Так   на кошти І. Стаса   облаштований комплекс з вилову риби закидним неводом на узбережжі Дністровського лиману у с. Сухолужжя,  де  незаконно була захоплена земельна ділянка площею 0.5га, та прокопаний канал для судноплавства  з берегу Дністровського лиману до  браконьєрського стану, на березі встановлено тельферну балку для вигрузки риби, на самочинно захопленій території   протягом кількох років підприємство ПП РС «Укррибекспорт»  під наглядом  перевертня екс-  рибоохоронця  С. Герасименка, незаконно за допомоги закидного неводу виловило біля 2 тисяч тон риби, з даного  приводу було порушено кілька кримінальних справ однак використовуючи  корупційні зв’язки І.Стаса з керівництвом МВС України,   усі вони не розслідуються а де які взагалі закриті.
Аналогічне будівництво було здійснено С. Герасименком   на кошти корупціонера  І. Стасом на узбережжі Чорного моря біля смт. Сергіївка, там незаконно був збудований приймальний пункт та самочинно прокопаний канал що з’єднав Чорне море та Будакський лиман. Тривалий час С. Герасименко під прикриттям В. Зелінського займався виловом кефалевих, завдяки самочинно проритому каналу браконьєрам вдалося виловити десятки тон кефалевих та креветки. Крім того  під керівництвом С. Герасименка  у прибережній частині Чорного моря поруч із с. Курортне, без дозвільних документів,  був встановлений ставник для незаконного вилову риби. Навіть два сини С. Герасименка були задіяні у злочинних схемах з вимагання коштів з рибаків, для цього батько визначив одного до УЗЕ Одеської області а другого до Білгород-Дністровського відділу поліції. Брати Герасименки замість виконання своїх посадових обов’язків протягом усієї служби у поліції займались тільки організацією злочинних схем направлених на вимагання коштів за кришування браконьєрів, браконьєрством та крадіжками знарядь лову. Кілька разів їх  майже затримували, однак кожного разу їм вдавалося втекти разом із грошима отриманими від браконьєрів за незаконний вилов риби. Навіть після звільнення з поліції сини Герасименко продовжують займатись браконьєрством та вимаганням    разом із В. Зелінським та його підлеглими.
Окрім вищезазначених підприємств В. Зелінський кришує ще одне підприємство на Дністровському лимані, що займається незаконним виловом риби у промислових масштабах,  річ йде про ТОВ « Холодсервіс», власником якого є С. Івасенко. Дане підприємство також як й  ПП РС «Укррибекспорт»  самочинно захопило територію причалу № 2  у м. Білгороді-Дністровському на якому базується флот за допомоги якому здійснюється промисловий вилов карася у Дністровському лимані закидним неводом. Крім цього, ТОВ 
« Холодсервіс»  володіє промисловим сейнером, що здійснює браконьєрський вилов камбали ,осетрових та рапана в акваторії Чорного моря. Керівництво ТОВ «Холодсервіс» трималось до останнього, але після того, як підлеглі В. Зелінського, білим днем цілком безпідставно на очах у кількох десятків рибалок  поранили  із вогнепальної зброї  одного із рибалок даного підприємства, потім викрали  та кілька часів возили рибалку що стікав кров’ю  на своєму катері  та змушували написати заяву, що це він сам натиснув на спусковий гачок,  здалося та почало платити В. Зелінському, долю за кришу.
Майже усі рибодобувні підприємства що працюють в Одеській області щомісяця платять мзду водній поліції, яка на даний час практично    усунула Держрибоохорону   та повністю контролює незаконний видобуток та реалізацію живих водних біоресурсів, водна поліція отримує свою долю й від незаконного вилову рапана у Чорному морі, що приносить мільйонні прибутки, які розтікаються по кишеням не тільки керівництва Нацполіції    Одеської області а й потрапляють й до керівництва Нацполіції України.
Під час одного із застіль з нагоди приїзду В. Зелінського та його кума до Вилково на підпитку він розповідав рибалкам про знайомства з генералами Нацполіції, яких він  купив з потрухами завдяки  риби та ракам та які покривають усі його темні справи. Та й це ще не все, перевертень повідомив що він скоро стане заступником начальника обласної  поліції й буде контролювати увесь незаконний вилов та реалізацію риби в області та на Чорному морі. У корупційних схемах з вилову та реалізації живих водних біоресурсів  задіяні керівники майже усіх центральних органів з охорони правопорядку України, масштаби  браконьєрського вилову приведе до гуманітарної та екологічної катастрофи та голоду на Україні. З метою забезпечення захисту живих водних біоресурсів Півдня України,  а також забезпечення правопорядку,  під час проведення  заходів з охорони водних запасів України під час нересту,  а також  дотримання законності,  основоположних прав громадян та принципів верховенства права, керуючись ст.. 3,6,8, 13, 19,40,89  Конституції України.

П Р О Ш У :

  1. Вжити дієвих заходів з метою  припинення протиправних дій вчинених посадовими особами Держрибагентства України та посадовців органів Нацполіції  щодо організації та реалізації злочинних схем у галузі охорони живих водних біоресурсів на Півдні України,  які приведуть до повного знищення живих водних біоресурсів Держави.  Ініціювати  та сприяти проведенню службових розслідувань та відсторонення посадових осіб правоохоронних органів,  зазначених у зверненні,  від виконання покладених на них  посадових  обов’язків на час проведення перевірки їх діяльності .
  2. Сприяти розробці та проведенню комплексних заходів направлених на охорону живих водних біоресурсів Півдня України,  припинення браконьєрства, корупції та інших протиправних дій у галузі  охорони живих водних біоресурсів Півдня України за участі представників нашої громадської організації із залученням представників правоохоронних органів СБУ, ГПУ, Нацполіції, ДПСУ,ДБР та інших  державних органів що здійснюють контроль за видобутком  та охороною  живих водних біоресурсів в Україні.
  3. Сприяти організації повного, об активного та всебічного  досудового розслідування  у кримінальних провадженнях внесених до ЄРДР за повідомленнями  ГО « Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню  корупції в органах державної влади,   верховенства права та захисту основоположних прав громадян», за ч.2 ст. 249, ч.2 ст. 364, 366, 368-2, 111 КК України,  внесених до ЄРДР у  2017-2019р.
  4. З метою дотримання принципів верховенства Права, захисту охоронюваних та гарантованих Конституцією України основоположних прав громадян, охорони навколишнього середовища та природних ресурсів України, з метою уникнення продовольчої та гуманітарної катастрофи, для проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес, внести до порядку денного чергової сесії ВРУ, питання про створення тимчасової слідчої комісії, задля організації та проведення всебічного ,повного та об активного розслідування злочинів скоєних проти Українського народу вчинених керівництвом Держрибагентства України за попередньої змови із де якими посадовими особами правоохоронних органів Держави стосовно повного знищення живих водних біоресурсів України, з метою особистого збагачення.


 ____________    О. В. Осадчий          в.о.  голови
ГО « Національне бюро з розслідувань
  злочинів, протидії та запобіганню
корупції в органах державної влади,
верховенства права та захисту
основоположних прав громадян»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *