Відкритий лист

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню

корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту
основоположних прав громадян»
65042, м. Одеса, вул. Перший провулок 8 Березня будинок № 5,
тел.: 067-486-22-16, код: 40187691

Вих № 0631 «30 » червня 2021р.

Міністру Внутрішніх Справ України
01601 м . Київ, Ак. Богомольця 10

Голові
Національної поліції України
01601 м . Київ, Ак. Богомольця 10

Начальнику
Департаменту кадрового забезпечення
Національної поліції України
01601 м . Київ, Ак. Богомольця 10

Начальнику
Департаменту патрульної поліції
Національної поліції України
01601 м . Київ, Ак. Богомольця 10

Начальнику
Департаменту внутрішньої безпеки
Національної поліції України
01601 м . Київ, Ак. Богомольця 10

Начальнику
Головного слідчого управління
Національної поліції України
01601 м . Київ, Ак. Богомольця 10

В І Д К Р И Т И Й Л И С Т

Шановний пане Міністр Внутрішніх Справ України, шановне керівництво Національної поліції! Звертаємось до ВАС, з метою дотримання принципів верховенства права, норм кримінального процесуального закону та закріплених та гарантованих Конституційних прав, свобод, честі ,гідності громадян України, з наступного:

    27.06.2021р. приблизно у 18 годині у с. Мирне, Одеського району по вулиці Центральній, біля 260 домоволодіння, була скоєна ДТП за участі водіїв транспортних засобів Смарт д/н ВН 0956 МХ належного Гайдайчук М.Ю.,  та мотоциклу належного громадянину С. Балинському.
     Попри законні вимоги громадянки Гайдайчук М.Ю. почати проведення слідчих дій після прибуття на місце подій адвоката, черговим слідчим А. Боярським,  їй у грубій формі було відмовлено у реалізації гарантованого та закріпленого ст. 59. Конституції України права на отримання кваліфікованої правової допомоги під час складання процесуальних документів за фактом скоєння ДТП.
     За фактом скоєння ДТП слідчим Одеського районного управління поліції А. Боярським, був вилучений належний Гайдайчук М.Ю., легковий автомобіль Смарт д/н ВН 0956 МХ та технічний паспорт на зазначене авто,  при цьому власниці та учаснику слідчих дій, всупереч вимог ст. 237 КПК України, не було вручено а ні копії протоколу огляду місця подій, а ні акту огляду з описом вилученого автомобілю та будь яких інших процесуальних документів щодо вилучення належного їй транспортного засобу та технічного паспорту.
     Працівник поліції, що здійснював слідчі дії, не ознайомив Гайдайчук М.Ю. зі змістом ст. 28,29, 55,62,63 Конституції України, незаконно вилучив належний їй автомобіль та передав його третім особам, які повезли його у невідомому мені напрямку.
     Відповідно до ч.2 ст. 17 ЗУ «Про національну поліцію» поліцейський повинен мати жетон поліцейського та посвідчення поліцейського.
     Однак а ні посвідчення поліцейського а ні жетону присутнім на місці події правоохоронцем учасникам слідчих дій для ознайомлення надано не було, що взагалі ставить під сумнів не тільки законність їх дій а й взагалі належність до національної поліції.
     Відповідно до змісту ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діють принципи верховенства права. 
     У відповідності до змісту ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі та у спосіб передбачений Конституцією та законами України.
     Приписи ч.1 ст. 171 КПК України, зазначають, що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутись прокурор, слідчий за погодженням прокурора.
     Згідно зі змістом ч.5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора  про арешт тимчасово вилученого майна, повинно бути подане до не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. 
     На даний час, на адресу власниці автомобілю Смарт, не надходило жодних повідомлень з боку суду, про призначення до розгляду суду клопотання прокурора, або слідчого щодо арешту належного мені транспортного засобу Смарт та технічного паспорту на нього, вилучених слідчим Одеського ВП Боярським А. за фактом вчинення ДТП, 27.06.2021р. у с. Мирне по вулиці Центральній.
     Відповідно до ч. 3 ст. 169 КПКУ тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено у випадках, передбачених ч. 5 ст. 171, ч. 6 ст. 173 Кримінально процесуального Кодексу.
     З метою поновлення порушених, у наслідок поліцейського свавілля, прав, свобод, права приватної власності, повернення незаконно утримуємо автомобіля та технічного паспорту, отримання процесуальних документів, з’ясування усіх обставин справи
     30.06.2021р. Гайдайчук М.Ю., прибула до СВ Одеського районного управління поліції, де через канцелярію подала клопотання, у відповідності до вимог ст. 169 КПК України, про негайне повернення належного їй автомобілю марки Смарт д/н ВН 0956 МХ та технічного паспорту на зазначене авто, у наслідок грубого порушення слідчим вимог ч.1 ст. 171 КПК України на підставі змісту ч.5 ст. 171 КПК України.
     Після цього Гайдайчук М.Ю. зателефонувала слідчому А. Боярському та забажала отримати копію витягу з ЄРДР, протокол огляду місця події, акт огляду, протокол вилучення транспортного засобу, а також клопотання про арешт належного мені автомобілю, копію ухвали суду тощо.
     А. Боярський повідомив, що відомості до ЄРДР не вносились, клопотання про накладення арешту до суду не подавалося, у наслідок чого питання про накладення арешту на моє авто судом не розглядалося, процесуального рішення з цього питання судом не приймалося.
     З огляду на зміст ч.5 ст. 171 КПК України, власниця забажала отримати незаконно вилучене авто, яке зберігалось та утримувалось понад встановлений кримінально процесуальним законом строк, працівниками правоохоронних органів.  
     Однак, в супереч її законних вимог, слідчий, у грубій формі відмовився виконувати законні вимоги власниці авто та залишив приміщення  біля чергової частини ВП.
     Відразу після цього, адвокат звернувся до начальника СВ Одеського районного управління поліції № 2 з вимогою виконати законні приписи ч.5 ст. 171 КПК України, однак він повідомив нам, що йому усе рівно що строк зберігання автомобілю передбачений ч.5 ст. 171 закінчився, що клопотання про арешт майна до суду не подане, й що незаконно утримуючий автомобіль ніхто повертати власникові не збирається. 
    Начальник відділу поліції відмовився приймати власника автомобілю та адвоката, покриваючи злочинні дії своїх підлеглих, після чого було прийняте рішення зателефонували до 102 та викликати СОГ, за-для фіксування та припинення протиправних дій вчиняємих слідчим та начальником СВ Одеського районного управління поліції № 2 А. Боярським та Чефарлічевим П.Д. , а також складення протоколу огляду місця подій, а саме місця зберігання незаконно утримуючого транспортного засобу, належного  Гайдайчук М.Ю., який незаконно, без постановленої у законному порядку ухвали суду, та будь яких інших законних підстав, всупереч вимогам ч.5 ст. 171 КПК України, більш ніж три доби утримується працівниками Одеського районного управління поліції. 
   Протягом двох годин адвокат телефонував до 102 та чергової частини ГУНП України в Одеській області, всупереч усьому законні вимоги власниці автомобілю, що був незаконно вилучений та незаконно утримується працівниками поліції,  ніхто не збирався виконувати.
    Гайдайчук М.Ю. було подане повідомлення про вчинення кримінального правопорушення скоєне слідчим Одеського районного управління А. Боярським щодо грубого порушення права на отримання правової допомоги, під час здійснення слідчих дій, а саме огляду місця події 27.06.2021р. невиконання законних вимог та приписів ч.5 ст. 171 КПК України, права приватної власності, дії якого містять ознаки злочину передбаченого ч.1 ст. 365 КК України та повідомлення про вчинення кримінального правопорушення скоєне слідчим Одеського районного управління поліції № 2 А. Боярським та начальником СВ Одеського районного управління поліції № 2 Чефарлічевим, що діяли за попередньої змови щодо грубого невиконання законних вимог та приписів ч.5 ст. 171 КПК України, незаконного заволодіння та зберігання без будь яких законних підстав належного Гайдайчук М.Ю. автомобілю Смарт та технічного паспорту на нього, порушення права недоторканності приватної власності, дії яких містять ознаки злочинів передбачених ч.1 ст. 28, ч.1 ст. 289 КК України.  
   Слідча оперативна група на місце подій за-для фіксування та припинення протиправних дій вчинених співробітниками СВ Одеського районного управління поліції № 2 не прибула, поліцейські розбігались у різні сторони, один навіть намагався сховатись засунувши голову у вікно чергової частини.
   На підставі вище зазначеного, керуючись ст.. 214 КПК України, ст. 3,6,8,19,40 Конституції України, 

ПРОШУ:

 1. Сприяти негайному поновленню прав власника транспортного засобу Смарт д\н ВН 0956 МХ та технічного паспорту на зазначене авто , порушених у наслідок вчинення низки злочинних дій та бездіяльності, скоєних слідчим та начальником СВ Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП України в Одеській області, А. Боярським та Чефарлічевим П.Д., що діяли за попередньої змови з метою закриття своїх протиправних дій яких містять ознаки злочинів передбачених ч.1 ст. 28,ч.1 ст. 365, ч.1 сто. 289 КК України.
 2. Сприяти негайному поверненню власникові транспортного засобу Смарт д\н ВН 0956 МХ та технічного паспорту на зазначене авто.
 3. Сприяти внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінальних правопорушень скоєних слідчим Одеського районного управління А. Боярським щодо грубого порушення права на отримання правової допомоги, під час здійснення слідчих дій, а саме огляду місця події 27.06.2021р. невиконання законних вимог та приписів ч.5 ст. 171 КПК України, грубого порушення права приватної власності, дії якого містять ознаки злочину передбаченого ч.1 ст. 365 КК України та повідомлення про вчинення кримінального правопорушення скоєне слідчим Одеського районного управління поліції № 2 А. Боярським та начальником СВ Одеського районного управління поліції № 2 Чефарлічевим П.Д., що діяли за попередньої змови щодо грубого невиконання законних вимог та приписів ч.5 ст. 171 КПК України, незаконного заволодіння та зберігання без будь яких законних підстав належного Гайдайчук М.Ю. автомобілю Смарт д\н ВН 0956 МХ та технічного паспорту на нього, порушення права недоторканності приватної власності, дії яких містять ознаки злочинів передбачених ч.1 ст. 28, ч.1 ст. 289 КК України.
 4. Сприяти проведенню перевірки зловживання службовим становищем та бездіяльності посадових осіб служби 102 та чергової частини Одеського районного управління поліції № 2 щодо нехтування інтересами громадян що звертаються до поліції з метою фіксування та припинення здійснення протиправних дій, а саме Гайдайчук М.Ю. 30.06.2021р.

_________________________ О.В. Осадчий В.о. голови
ГО « Національне бюро з розслідувань
злочинів, протидії та запобіганню
корупції в органах державної влади,
верховенства права та захисту
основоположних прав громадян».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *